موضوعات روانشناسی

روانشناس خانواده

مشاور خانواده

روان شناس خانواده

نوعی از مشاوره روانشناختی که برای کمک به اعضای خانواده برای بهبود ارتباطات و حل تعارضات انجام می شود او با اعضای خانواده ملاقات می کند تا به آنها آموزش دهند که چگونه به شیوه ای غیرتهدیدکننده و برای همه مفید باشند.

او به تعاملات بین زن و شوهر و بین والدین و فرزندان توجه دارد. هنگامی که خانواده ها با بیماری های جسمی و عاطفی سر و کار دارند به روابط خانوادگی کمک می کنند. آنها همچنین نگران کودک آزاری و بی توجهی هستند. علاوه بر این، آنها به اعضای خانواده کمک می کنند تا با استرس در طول انحلال رابطه، طلاق، ازدواج مجدد و خانواده های ترکیبی مقابله کنند.

روان شناس خانواده

 

آنها همچنین با بیمارانی که اعضای خانواده خود را از دست داده اند کار می کنند تا به آنها کمک کنند تا از غم و اندوه خود عبور کنند یا با کودکانی که از حوادث آسیب زا مانند حمله نیوتاون، کانکتیکات عبور کرده اند، کمک می کنند تا به آنها کمک کنند ترس های خود را بیان کنند و یاد بگیرند که با آنها کنار بیایند.

روانشناس و مشاور خانواده
روان شناس خانواده

مشاوره خانواده آموزش تکنیک های سالم و مثبت، تسهیل محیط مناسب و تشویق تک تک اعضای خانواده برای حمایت از بهبودی عزیزانشان، به بازیابی و تقویت خانواده کمک می‌کند.

او امکانی را به شما می‌دهد تا در مورد نحوه تعامل خانواده خود بیشتر بدانید و روی مسائلی که تأثیر منفی بر خانواده شما دارد کار کنید و روند بهبودی را شروع کنید
مشاوره خانواده می‌تواند تاب‌آوری و پیوندها را تقویت کند.
مهارت‌های مقابله و حل مسئله و حمایت خانواده را تقویت کند

مشاور خانواده
روان شناس خانواده

درمانگر شما با همه اعضای خانواده صحبت می‌کند تا به آنها کمک کند تا بفهمند چه اتفاقی در حال رخ دادن است.او سؤالاتی در مورد اینکه هر فرد از زمانی که مشکل شروع شده است چگونه مشکلات را می‌بیند؟

سپس مشاوره خانواده، خانواده برنامه درمانی را تنظیم می کند. هدف مشاوره خانواده درمانی بهبود تعارض ها در خانواده است، نه اینکه کسی را به خاطر مشکلات مقصر بداند.

روانشناس خانواده به اعضای خانواده کمک می‌کند تا بهتر ارتباط برقرار کنند، مشکلات را حل کنند و راه های جدیدی برای همکاری با هم پیدا کنند. مشاوره خانواده درمانی همیشه نمی‌تواند مشکل را برطرف کند. اما می‌تواند به اعضای خانواده مهارت های جدیدی برای عبور از موقعیت های دشوار به روش های سالم تر بدهد.

روانشناس خانواده در ونک

دکتر تو

کلینیک خانواده ایرانی
کلینیک ایرانی

مرکز تخصصی مشاوره و روانشناسی خانواده ایرانی

کلینیک ایرانی

مرکز تخصصی مشاوره و روانشناسی خانواده ایرانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا