موضوعات روانشناسی

تفاوت روانشناس و روانپزشک

تفاوت روان شناس و روانپزشک

روانپزشک خوب در تهران

 

روانپزشک کیست؟
او یک پزشک متخصص در زمینه روانپزشکی است – شاخه ای از پزشکی که بر تشخیص، درمان و پیشگیری از اختلالات روانی، عاطفی و رفتاری متمرکز است.

روانپزشکان هر دو جنبه روحی و جسمی شرایط روانی را ارزیابی می کنند. آنها می توانند این شرایط را تشخیص داده و درمان کنند.

تفاوت بین روانپزشک و روانشناس چیست؟
روانپزشک پزشکی است که می تواند شرایط سلامت روان را تشخیص داده و درمان کند. آنها می توانند داروها و سایر درمان های پزشکی را تجویز کنند.

روان پزشک خوب در تهران
روانپزشک خوب در تهران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یک روانشناس دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترای معمولاً در روانشناسی بالینی است و اغلب آموزش های گسترده ای در زمینه تحقیق یا عمل بالینی دارد. روانشناسان شرایط سلامت روان را با روان درمانی (گفتار درمانی) درمان می کنند. روانشناس نمی تواند دارو تجویز کند.

روانپزشکان معمولاً نسبت به روانشناسان به درمان بیماری های روانی پیچیده تری می پردازند، به ویژه آنهایی که نیاز به دارو یا درمان های پزشکی دارند.

برای ارائه دیدگاهی دیگر، روانشناسی مطالعه ذهن، عواطف و رفتار است. در حالی که روانپزشکی رشته پزشکی است که بر تشخیص و درمان شرایط سلامت روان تمرکز دارد.

روانپزشک خوب در تهران

روانپزشکان پزشکان هستند و می توانند انواع آزمایشات پزشکی و/یا روانشناختی را سفارش دهند یا انجام دهند. این آزمایش‌ها، همراه با گفتگو در مورد علائم و سابقه پزشکی و خانوادگی، به روانپزشکان اجازه می‌دهد تا شرایط سلامت روان را تشخیص دهند.

روانپزشکان از معیارهای راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی انجمن روانپزشکی آمریکا (DSM-5) برای تشخیص شرایط خاص سلامت روان استفاده می کنند.

روانپزشکان همچنین برنامه های درمانی فردی را تشکیل می دهند که می تواند شامل روان درمانی (گفتار درمانی)، دارو درمانی و سایر درمان های پزشکی باشد.

روانپزشک دکتر زهرا ذوالفقاری

دکتر روانپزشک در پاسداران

سایت نوبت

 

 

کلینیک خانواده ایرانی
کلینیک ایرانی

مرکز تخصصی مشاوره و روانشناسی خانواده ایرانی

کلینیک ایرانی

مرکز تخصصی مشاوره و روانشناسی خانواده ایرانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا